"המומחים בשירות" - כשאחרים נתקעים אנחנו פותרים!

מזגנים

בחירת מזגנים לבית

בחודשי הקיץ החמים של ישראל המזגן מהווה שיפור משמעותי באיכות החיים של בני הבית. בחירה נכונה של פתרונות מיזוג תעניק לבני הבית סביבת מגורים נוחה ללא צורך בתשלום חשבונות חשמל משמעותיים. מזגנים חדישים צורכים כמות נמוכה יותר של חשמל בהשוואה למזגנים ישנים. פרט לכל יש לציין כי המזגנים החדשים פשוטים יותר להרכבה ותפעול. במקרים בהם כבר הותקנה בבית מערכת מיזוג מרכזית ניתן יהיה להחליף את המזגן הראשי במזגן חדיש יותר ולזכות לפיזור אוויר יותר וחיסכון בחשמל.

סוגי מזגנים
ניתן למצוא כיום בשוק 3 סוגי מזגנים עיקריים : מזגן רצפה, מזגן עילי (תקרה) ומזגן מיני מרכזי. את בחירת המזגן המתאים ביותר לכל בית מומלץ לבצע באמצעות ייעוץ עם איש מקצוע בתחום. מזגני רצפה מתאימים לחדרים גדולים ובינוניים, אלו הם מזגנים חזקים ומעט רועשים. מזגן עילי הוא המזגן הפופולרי ביותר ונהוג להשתמש בו בעבור חדרים קטנים עד בינוניים. מזגן מיני מרכזי הוא מערכת מיזוג אשר מיועדת למספר חדרים, בכדי להתקין את המערכת יש צורך בבניית תעלות מתאימות.

נוחות השימוש
מזגנים חדישים מופעלים כיום באמצעות שלט רחוק. ישנם שלטים אשר מכילים גם חיישן טמפרטורה המאפשר הפעלה והפסקה של פעולת המזגן בהתאם לטמפרטורה בחדר. פרט לשלט ניתן לשלוט בפעולת המזגן גם באמצעות כיוון הטיימר שבמכשיר. בני הקהילה הדתית יוכלו להשתמש בטיימר בכדי להפעיל את המזגן באופן עצמאי במהלך שבתות וחגים.
בעבור מבוגרים מומלץ לבחור מזגנים בעלי מערכת הפעלה נוחה וידידותית למשתמש. שלט רחוק מרובה כפתורים ופונקציות לא יתאים בעבור אדם מבוגר מאוד. חשוב לציין כי בכדי להפיק תמורה מקסימלית מהמזגן יש להציבו במיקום מתאים ולהתאים את עצמת המכשיר לגודל החדר. מומלץ להימנע מהתקנת המזגן מעל למיטה או מעל לשולחן האוכל.

חסכון בחשמל
המזגן הוא אמצעי יעיל לחימום וקירור הבית. בימי הקיץ החמים וימי החורף הקרים לא ניתן להימנע מהפעלת המזגן ואין כל צורך להימנע מכך. בכדי לצמצם על הוצאות החשמל מומלץ לבחור מזגן חדיש אשר אינו צורך אנרגיה רבה. מזגן קטן וישן עשוי לצרוך כמות אנרגיה רבה יותר ממזגן סלון חדיש. על גבי כל מזגן מצוינת דרגת יעילות העבודה של המכשיר, מזגן בעל רמת יעילות A הוא המזגן החסכוני ביותר.
 
דילוג לתוכן