"המומחים בשירות" - כשאחרים נתקעים אנחנו פותרים!

תקון מזגנים

תקון מזגנים ישנים

מזגן הוא מכשיר חשמלי יקר, באמצעות שימוש נכון, שירותי תקון מזגנים וטיפולי תחזוקה מתאימים יוכל המזגן לשמש את בני הבית לאורך שנים ארוכות. כמו כל מכשיר חשמלי אחר גם המזגן הביתי דורש ניקוי ותחזוקה מתאימים. ישנן פעולות ניקוי אשר ניתן לבצע באופן עצמאי וישנן פעולות אשר דורשות פנייה לאיש מקצוע מתאים.

כיצד לשמור על המזגן

מזגן תקין ונקי יוכל לפזר אוויר נקי בצורה יעילה ולסייע לבני הבית בחיסכון בחשמל. כל טכנאי תקון מזגנים ממליץ כיום על ביצוע מספר פעולות פשוטות לצורכי תחזוקה וניקוי המכשיר. שמירה על ניקיון המכשיר חשובה לתפקודו. בתדירות של אחת לשבועיים מומלץ לנקות את המזגן באמצעות מטלית לחה ולהסיר אבק ולכלוך. אחת לחודש יש לבצע ניקוי יסודי יותר אשר כולל גם את תריסי המזגן.
בעבור מזגנים רצפה ומזגנים אשר ממוקמים בסמוך לרצפה יש להקפיד על ניקיון תכוף של האזור. שמירה על הניקיון באזור תמנע סתימות הנוצרות מהצטברות שיער וכדורי אבק בתוך המכשיר. תעריף תקון מזגנים נע סביב כמה מאות שקלים, ניתן יהיה למנוע את ההוצאה באמצעות תחזוקה נכונה.

תקלות נפוצות במזגנים ישנים

לקוחות פונים ומזמינים שירותי תקון מזגנים במקרים בהם המזגן אינו מקרר/מחמם בעצמה מספקת ובמקרים בהם המכשיר אינו פועל לגמרי. תקלות עצמה נמוכה עלולות להעיד על מסננים מלוכלכים. כאשר המסנן עמוס ומלוכלך המזגן אינו מצליח לינוק מספיק אוויר ובהתאם לכך גם מפיץ פחות אוויר. בכדי לטפל בבעיות מסננים יש לפרק את המסנן ולנקות אותו היטב בעזרת מים וסבון.
במקרים בהם המזגן אינו עובד כלל יש להזמין שירותי תקון מזגנים. ייתכן כי מדובר בתקלה חשמלית וייתכן כי מדובר בתקלה מורכבת יותר. לאחר בדיקה מקצועית של המכשיר ניתן יהיה לאתר את התקלה ולקבל החלטות מתאימות. ישנם מקרים בהם ימליץ הטכנאי על רכישת מזגן חדש על פני התיקון. רכישת חלקי חילוף יקרים בעבור מזגן ישן עשויה להיות יקרה ומורכבת. במקרי של תקלות מורכבות בקרב מזגנים ישנים מומלץ יהיה לרכוש מזגן חדיש.

המזגנים החדשים בשוק צורכים כיום פחות חשמל ומעניקים קירור וחימום בעצמה חזקה יותר. פרט לכך יש לציין כי המזגנים המודרניים שקטים יותר, נוחים לשימוש ואסתטיים. חשוב להדגיש כי בכל רכישה של מזגן או מכשיר חשמלי אחר יש לבחון את תעודת האחריות ולהפעילה בהתאם לצורך. מזגן חדש אשר מתוחזק בצורה נכונה צפוי להאריך חיים ולשמש את בני הבית למשך תקופה ארוכה.
 
 

דילוג לתוכן